Opis
✨ Złóż własne oświetlenie LED w naszym konfiguratorze
Profesjonalna taśma LED COB CCT 24V o mocy 12W/m z możliwością płynnej regulacji barwy światła od ciepłej bieli (3000K) do zimnej bieli (6500K). Dzięki technologii COB i gęstości 608 diod na metr uzyskasz idealnie równomierną linię światła bez widocznych punktów świetlnych. Cena za 1 metr.
Taśma cięta z 5-metrowej rolki, sprzedawana na metry. Kupując np. 13m, otrzymujesz dwie pełne rolki oraz 3-metrowy odcinek z kolejnej.
📋 Specyfikacja techniczna
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Kolor | CCT – dual white |
| Barwa światła | CCT 3000K – 6500K |
| Zasilanie | 24V DC |
| Moc znamionowa | 14W/m |
| Pobór mocy | 12W/1m |
| Strumień świetlny | 1500 lm/m |
| Współczynnik oddawania barw | Ra>90 |
| Rodzaj diody | COB |
| Ilość diod | 608 LED/m |
| Kąt rozsyłu światła | 120° |
| Kąt świecenia | 180° |
| Szerokość taśmy | 10mm |
| Długość rolki | 5m |
| Możliwość cięcia | co 2 cm |
| Podkład | Biały PCB |
| Stopień ochrony | IP20 |
| Współpraca ze ściemniaczem | TAK |
| Żywotność | 15 000h |
| Ilość cykli włączeń i wyłączeń | x15 000 |
| Gwarancja | 2 lata |
💡 Opis produktu
Taśma analogowa LED CCT – taśma LED z możliwością dowolnej regulacji barwy w zakresie od 3000K do 6000K. Dzięki technologii CCT (Color Correlated Temperature) możesz płynnie dostosować odcień światła od ciepłej, przytulnej bieli po chłodną, energetyzującą barwę.
✨ Dlaczego warto wybrać technologię COB?
- 🔹 608 diod na metrze taśmy – w przypadku technologii COB taśmę można stosować praktycznie wszędzie
- 🔹 Nawet przy montażu bez profilu daje ona ładny, równomierny efekt linii światła
- 🔹 Gęste rozmieszczenie diod i obecność luminoforu na diodach eliminuje efekt widocznych punktów świetlnych
- 🔹 12W/m = 12 Watów na metrze taśmy LED
- 🔹 Ra>90 – wysoki współczynnik oddawania barw zapewnia precyzyjne rozróżnianie oświetlanych kolorów
🛡️ Stopień ochrony IP20
Taśma niewodoodporna, przeznaczona do montażu w suchych miejscach. Taśma LED posiada już przyklejoną taśmę klejącą dobrej jakości, świetnie trzymającą się do czystych i gładkich powierzchni.
🎛️ Sterowanie i automatyka
Taśma LED może być sterowana za pomocą odpowiednich sterowników.
⚡ Ważne informacje o zasilaniu i sterownikach
W przypadku sterowników, jak i również zasilaczy zawsze trzeba pozostawić zapas mocy:
- 🔸 Minimum 15% zapasu z maksymalnej mocy dopuszczonej przez sterownik, względem mocy ilości taśmy podłączanej do niego. Jeśli sterownik ma 20A, to dopuszcza 480W taśmy 24V (Przykład obliczenia: 24V×20A=480W), więc można połączyć go z odcinkiem taśmy o maksymalnej mocy 408W, lub niewiele więcej.
- 🔸 Minimum 20% zapasu z mocy zasilacza, względem mocy ilości taśmy podłączanej do niego. Jeśli zasilacz ma moc 200W, można połączyć go z odcinkiem taśmy o maksymalnej mocy 160W, lub niewiele więcej.
🔧 Dostępne sterowniki
- Sterownik FUT035S – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 12A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik FUT035W – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 12A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik FUT035Z – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, systemu ZigBee, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 12A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik IH1 – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 20A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 480W.
- Sterownik IH1W – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 20A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 480W.
📱 Dostępne piloty i panele sterowania
- 4-strefowy pilot ściemniający FUT006
- 4-strefowy pilot ściemniający FUT007 – obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT
- 4-strefowy pilot ściemniający C1 – obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Pilot ściemniający C3 – w kolorze czarnym, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT
- Panel ściemniający K1 – w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Panel ściemniający K2 – obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Panel ściemniający K0S – obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 3-strefowy pilot ściemniający na podstawce Y1 – w kolorze czarnym
- 4-strefowy panel ściemniający B1 – w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 4-strefowy panel ściemniający B5 – w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 4-strefowy panel ściemniający K4 – w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Przełącznik dzwonkowy – zakupiony oddzielnie przez klienta z serii takiej, jaką ma w innych pomieszczeniach, lub podstawowa wersja dostępna u nas – GANG-E008 Przełącznik PUSH 1-strefowy
⚠️ Zalecenia montażowe
Taśma 24V – aby uniknąć spadków napięcia, zasilanie jednostronne jest zalecane do max. 10m długości odcinka.















