Opis
✨ Złóż własne oświetlenie LED w naszym konfiguratorze
🌟 Taśma analogowa LED CCT w technologii COB z możliwością płynnej regulacji barwy światła w zakresie od 3000K do 6500K. Dzięki 608 diodom na metr uzyskasz równomierną, piękną linię światła bez widocznych punktów.
Taśma cięta z 5-metrowej rolki, sprzedawana na metry. Kupując np. 13m, otrzymujesz dwie pełne rolki oraz 3-metrowy odcinek z kolejnej.
📋 Specyfikacja techniczna
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Zasilanie | 24V DC |
| Moc znamionowa | 14,4W/m |
| Barwa światła | CCT 3000K – 6500K (regulacja od ciepłej do zimnej) |
| Strumień świetlny | 1500 lm/m |
| Współczynnik oddawania barw | Ra>90 |
| Ilość diod | 608 LED/m |
| Typ źródła światła | COB |
| Kąt rozsyłu światła | 120° |
| Szerokość taśmy | 10mm |
| Stopień ochrony | IP20 |
| Długość rolki | 5m |
| Współpraca ze ściemniaczem | TAK |
| Żywotność | 15 000h |
| Ilość cykli włączeń i wyłączeń | x15 000 |
| Gwarancja | 2 lata |
💡 Opis produktu
CCT – taśma LED z możliwością dowolnej regulacji barwy w zakresie od 3000K do 6000K. Dzięki temu możesz dostosować oświetlenie do swoich potrzeb – od ciepłej, przytulnej bieli po chłodne, energetyzujące światło.
608 SMD – 608 diod na metrze taśmy. W przypadku technologii COB, taśmę można stosować praktycznie wszędzie i nawet przy montażu bez profilu daje ona ładny, równomierny efekt linii światła, z powodu gęstego rozmieszczenia diod i obecnego luminoforu na diodach.
✅ Kluczowe cechy:
- 💪 14,4W/m = 14,4 Watów na metrze taśmy LED
- 🔒 IP20 – taśma niewodoodporna, przeznaczona do montażu w suchych miejscach
- 🎨 Ra>90 – zapewnia precyzyjne rozróżnianie oświetlanych kolorów
- 📏 Taśma LED posiada już przyklejoną taśmę klejącą dobrej jakości, świetnie trzymającą się do czystych i gładkich powierzchni
- 🎛️ Taśma LED może być sterowana za pomocą odpowiednich sterowników
⚡ Dobór zasilaczy i sterowników
W przypadku sterowników, jak i również zasilaczy zawsze trzeba pozostawić zapas mocy:
- ⚠️ Musi być minimum 15% zapasu z maksymalnej mocy dopuszczonej przez sterownik, względem mocy ilości taśmy podłączanej do niego. Jeśli sterownik ma 20A, to dopuszcza 480W taśmy 24V (Przykład obliczenia: 24V×20A=480W), więc można połączyć go z odcinkiem taśmy o maksymalnej mocy 408W, lub niewiele więcej.
- ⚠️ Musi być minimum 20% zapasu z mocy zasilacza, względem mocy ilości taśmy podłączanej do niego. Jeśli zasilacz ma moc 200W, można połączyć go z odcinkiem taśmy o maksymalnej mocy 160W, lub niewiele więcej.
🎮 Dostępne sterowniki:
- Sterownik FUT035S – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 12A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik FUT035W – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 12A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik FUT035Z – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, systemu ZigBee, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 12A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik IH1 – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 20A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 480W.
- Sterownik IH1W – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 20A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 480W.
📱 Dostępne piloty:
- 4-strefowy pilot ściemniający FUT006
- 4-strefowy pilot ściemniający FUT007, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT
- 4-strefowy pilot ściemniający C1, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Pilot ściemniający C3, w kolorze czarnym, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT
- Panel ściemniający K1, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Panel ściemniający K2, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Panel ściemniający K0S, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 3-strefowy pilot ściemniający na podstawce Y1 w kolorze czarnym
- 4-strefowy panel ściemniający B1 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 4-strefowy panel ściemniający B5 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 4-strefowy panel ściemniający K4 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Przełącznik dzwonkowy – zakupiony oddzielnie przez klienta z serii takiej, jaką ma w innych pomieszczeniach, lub podstawowa wersja dostępna u nas – GANG-E008 Przełącznik PUSH 1-strefowy
📏 Ważna informacja o zasilaniu:
⚡ Taśma 24V – aby uniknąć spadków napięcia, zasilanie jednostronne jest zalecane do max. 10m długości odcinka.















