Opis
✨ Złóż własne oświetlenie LED w naszym konfiguratorze
Profesjonalna taśma LED COB 48V o neutralnej barwie światła 4000K (NW – Neutral White) z gęstością 480 diod na metr. Technologia COB zapewnia równomierną, jednolitą linię światła bez widocznych punktów świetlnych, nawet przy montażu bez profilu aluminiowego.
Taśma cięta z 50-metrowej rolki, sprzedawana na metry.
📋 Specyfikacja techniczna
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Zasilanie | 48V DC |
| Moc znamionowa | 8W/m |
| Barwa światła | neutralna biała 4100K /NW/ |
| Strumień świetlny | 770 lm/m |
| Współczynnik oddawania barw | Ra>90 |
| Ilość diod | 480 LED/m |
| Typ źródła światła | COB |
| Kąt rozsyłu światła | 120° |
| Szerokość taśmy | 8mm |
| Długość rolki | 50m |
| Stopień ochrony | IP20 |
| Współpraca ze ściemniaczem | TAK |
| Żywotność | 15 000h |
| Ilość cykli włączeń i wyłączeń | x15 000 |
| Gwarancja | 2 lata |
💡 Taśma LED COB 48V – dlaczego warto?
Taśmę LED 48V stosuje się zamiast taśmy 24V w celu uniknięcia spadków napięcia (powodujących zmniejszenie natężenia światła na dalszej części odcinka), gdy klient ma rozłożone zbyt cienkie przewody, lub gdy musi jednostronnie zasilić odcinek dłuższy niż 10m.
✨ Kluczowe cechy produktu:
- Barwa biała 4000K – 4000K = NW = Neutral White (Biała Neutralna)
- 480 diod na metrze taśmy – w przypadku technologii COB, taśmę można stosować praktycznie wszędzie i nawet przy montażu bez profilu daje ona ładny, równomierny efekt linii światła, z powodu gęstego rozmieszczenia diod i obecnego luminoforu na diodach
- 8W/m = 8 Watów na metrze taśmy LED
- IP20 – taśma niewodoodporna, przeznaczona do montażu w suchych miejscach
- Ra>90 – zapewnia precyzyjne rozróżnianie oświetlanych kolorów
Taśma LED posiada już przyklejoną taśmę klejącą dobrej jakości, świetnie trzymającą się do czystych i gładkich powierzchni. Taśma LED może być sterowana za pomocą odpowiednich sterowników.
⚡ Zasady doboru zasilaczy i sterowników
W przypadku sterowników, jak i również zasilaczy zawsze trzeba pozostawić zapas mocy:
- Minimum 15% zapasu z maksymalnej mocy dopuszczonej przez sterownik, względem mocy ilości taśmy podłączanej do niego. Jeśli sterownik ma 20A, to dopuszcza 960W taśmy 48V (Przykład obliczenia: 48V×20A=960W), więc można połączyć go z odcinkiem taśmy o maksymalnej mocy 816W, lub niewiele więcej.
- Minimum 20% zapasu z mocy zasilacza, względem mocy ilości taśmy podłączanej do niego. Jeśli zasilacz ma moc 200W, można połączyć go z odcinkiem taśmy o maksymalnej mocy 160W, lub niewiele więcej.
🎛️ Dostępne sterowniki
- Sterownik IH1 – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 20A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 48V o łącznej mocy 960W.
- Sterownik IH1W – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 20A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 48V o łącznej mocy 960W.
- Sterownik PR5 RF – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 20A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 48V o łącznej mocy 960W.
📱 Dostępne piloty i panele sterowania
- 4-strefowy pilot ściemniający FUT006
- 4-strefowy pilot ściemniający FUT007, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT
- 4-strefowy pilot ściemniający C1, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Pilot ściemniający C3, w kolorze czarnym, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT
- Panel ściemniający K1, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Panel ściemniający K2, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Panel ściemniający K0S, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 3-strefowy pilot ściemniający na podstawce Y1 w kolorze czarnym
- 4-strefowy panel ściemniający B1 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 4-strefowy panel ściemniający B5 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 4-strefowy panel ściemniający K4 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Przełącznik dzwonkowy – zakupiony oddzielnie przez klienta z serii takiej, jaką ma w innych pomieszczeniach, lub podstawowa wersja dostępna u nas – GANG-E008 Przełącznik PUSH 1-strefowy
📏 Ważna informacja o zasilaniu
Taśma 48V – aby uniknąć spadków napięcia, zasilanie jednostronne jest zalecane do max. 20m długości odcinka.















