Opis
✨ Złóż własne oświetlenie LED w naszym konfiguratorze
Taśma analogowa LED COB w ciepłej barwie białej 3000K, wyposażona w 480 diod na metr, zapewniająca równomierny efekt linii światła. Wodoodporna konstrukcja IP67 w technologii Termococon umożliwia montaż w łazienkach oraz na zewnątrz budynków.
Taśma cięta z 20-metrowej rolki, sprzedawana na metry.
📋 Specyfikacja techniczna
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Zasilanie | 24V DC |
| Moc znamionowa | 11W/m |
| Barwa światła | ciepła biała 3000K /WW/ |
| Strumień świetlny | 875 lm/m |
| Współczynnik oddawania barw | Ra>92 |
| Ilość diod | 480LED/m |
| Stopień ochrony | IP67 |
| Typ źródła światła | COB |
| Kąt rozsyłu światła | 180° |
| Szerokość taśmy | 8,5mm |
| Długość rolki | 20m |
| Współpraca ze ściemniaczem | TAK |
| Żywotność | 15 000h |
| Ilość cykli włączeń i wyłączeń | x15 000 |
| Gwarancja | 2 lata |
💡 Charakterystyka produktu
Produkt sprzedawany na metry – cena za 1 metr.
Barwa biała 3000K – ciepła biała tonacja światła /WW/. Taśma wyposażona w 480 diod na metrze. W przypadku technologii COB, taśmę można stosować praktycznie wszędzie i nawet przy montażu bez profilu daje ona ładny, równomierny efekt linii światła, z powodu gęstego rozmieszczenia diod i obecnego luminoforu na diodach.
🔧 Główne cechy:
- ✅ 11W/m = 11 Watów na metrze taśmy LED
- ✅ IP67 – taśma wodoodporna, w technologii Termococon, do montażu w miejscach takich jak np. łazienki (podatnych na wilgoć) i na zewnątrz
- ✅ Taśma LED posiada już przyklejoną taśmę klejącą dobrej jakości, świetnie trzymającą się do czystych i gładkich powierzchni
- ✅ Taśma LED może być sterowana za pomocą odpowiednich sterowników
⚡ Dobór zasilacza i sterownika
W przypadku sterowników, jak i również zasilaczy zawsze trzeba pozostawić zapas mocy:
- Sterownik: Musi być minimum 15% zapasu z maksymalnej mocy dopuszczonej przez sterownik, względem mocy ilości taśmy podłączanej do niego. Jeśli sterownik ma 20A, to dopuszcza 480W taśmy 24V (Przykład obliczenia: 24V*20A=480W), więc można połączyć go z odcinkiem taśmy o maksymalnej mocy 408W, lub niewiele więcej.
- Zasilacz: Musi być minimum 20% zapasu z mocy zasilacza, względem mocy ilości taśmy podłączanej do niego. Jeśli zasilacz ma moc 200W, można połączyć go z odcinkiem taśmy o maksymalnej mocy 160W, lub niewiele więcej.
🎛️ Dostępne sterowniki:
- Sterownik FUT035S – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 12A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik FUT035W – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 12A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik FUT035Z – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, systemu ZigBee, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 12A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik IH1 – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 20A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 480W.
- Sterownik IH1W – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 20A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 480W.
📡 Dostępne piloty:
- 4-strefowy pilot ściemniający FUT006
- 4-strefowy pilot ściemniający FUT007, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT
- 4-strefowy pilot ściemniający C1, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Pilot ściemniający C3, w kolorze czarnym, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT
- Panel ściemniający K1, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Panel ściemniający K2, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Panel ściemniający K0S, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 3-strefowy pilot ściemniający na podstawce Y1 w kolorze czarnym
- 4-strefowy panel ściemniający B1 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 4-strefowy panel ściemniający B5 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 4-strefowy panel ściemniający K4 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Przełącznik dzwonkowy – zakupiony oddzielnie przez klienta z serii takiej, jaką ma w innych pomieszczeniach, lub podstawowa wersja dostępna u nas – GANG-E008 Przełącznik PUSH 1-strefowy
⚠️ Ważna informacja:
Taśma 24V – aby uniknąć spadków napięcia, zasilanie jednostronne jest zalecane do max. 10m długości odcinka.















