Opis
✨ Złóż własne oświetlenie LED w naszym konfiguratorze
Taśma analogowa LED COB w technologii Termococon – wysokiej jakości oświetlenie liniowe o neutralnej białej barwie 4000K (NW = Neutral White). Dzięki gęstemu rozmieszczeniu 480 diod na metrze oraz obecnemu luminoforowi, taśma daje ładny, równomierny efekt linii światła nawet przy montażu bez profilu.
Wodoodporna taśma IP67 w technologii Termococon przeznaczona do montażu w miejscach podatnych na wilgoć, takich jak łazienki, oraz na zewnątrz.
Taśma cięta z 20-metrowej rolki, sprzedawana na metry.
📋 Specyfikacja techniczna
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Zasilanie | 24V DC |
| Moc znamionowa | 4,9W/m |
| Barwa światła | neutralna biała 4000K /NW/ |
| Strumień świetlny | 450 lm/m |
| Współczynnik oddawania barw | Ra>92 |
| Ilość diod | 480LED/m |
| Typ źródła światła | COB |
| Kąt rozsyłu światła | 120° |
| Szerokość taśmy | 8,5mm |
| Długość rolki | 20m |
| Stopień ochrony | IP67 |
| Współpraca ze ściemniaczem | TAK |
| Żywotność | 15 000h |
| Ilość cykli włączeń i wyłączeń | x15 000 |
| Gwarancja | 2 lata |
✨ Cechy produktu
- Technologia COB – 480 diod na metrze zapewnia równomierny efekt linii światła
- Barwa 4000K (NW) – neutralna biała, idealna do pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych
- IP67 Termococon – wodoodporność do montażu w łazienkach i na zewnątrz
- Ra>92 – wysoki współczynnik oddawania barw
- Taśma klejąca – przyklejona taśma dobrej jakości, świetnie trzymająca się do czystych i gładkich powierzchni
- Możliwość ściemniania – współpraca z odpowiednimi sterownikami
⚡ Dobór zasilaczy i sterowników
W przypadku sterowników, jak i również zasilaczy zawsze trzeba pozostawić zapas mocy:
- Sterowniki: Minimum 15% zapasu z maksymalnej mocy dopuszczonej przez sterownik. Jeśli sterownik ma 20A, to dopuszcza 480W taśmy 24V (24V×20A=480W), więc można połączyć go z odcinkiem taśmy o maksymalnej mocy 408W, lub niewiele więcej.
- Zasilacze: Minimum 20% zapasu z mocy zasilacza. Jeśli zasilacz ma moc 200W, można połączyć go z odcinkiem taśmy o maksymalnej mocy 160W, lub niewiele więcej.
🎛️ Dostępne sterowniki
- Sterownik FUT035S (12A) – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik FUT035W (12A) – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik FUT035Z (12A) – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, systemu ZigBee, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik IH1 (20A) – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 480W.
- Sterownik IH1W (20A) – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 480W.
📱 Dostępne piloty i panele sterowania
- 4-strefowy pilot ściemniający FUT006
- 4-strefowy pilot ściemniający FUT007, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT
- 4-strefowy pilot ściemniający C1, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Pilot ściemniający C3, w kolorze czarnym, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT
- Panel ściemniający K1, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Panel ściemniający K2, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Panel ściemniający K0S, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 3-strefowy pilot ściemniający na podstawce Y1 w kolorze czarnym
- 4-strefowy panel ściemniający B1 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 4-strefowy panel ściemniający B5 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 4-strefowy panel ściemniający K4 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Przełącznik dzwonkowy – zakupiony oddzielnie przez klienta z serii takiej, jaką ma w innych pomieszczeniach, lub podstawowa wersja dostępna u nas – GANG-E008 Przełącznik PUSH 1-strefowy
⚠️ Ważna informacja
Taśma 24V – aby uniknąć spadków napięcia, zasilanie jednostronne jest zalecane do max. 10m długości odcinka.















