Opis
✨ Złóż własne oświetlenie LED w naszym konfiguratorze
💡 Taśma LED COB 320SMD 6000K 24V – Równomierne Światło Najwyższej Jakości
Profesjonalna taśma analogowa LED w technologii COB z barwą zimną białą 6000K (Cold White). Dzięki gęstemu rozmieszczeniu 320 diod na metrze oraz obecnemu luminoforowi, taśma zapewnia ładny, równomierny efekt linii światła nawet przy montażu bez profilu.
Taśma cięta z 50-metrowej rolki, sprzedawana na metry.
📋 Specyfikacja Techniczna
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Zasilanie | 24V DC |
| Moc znamionowa | 5,5W/m |
| Barwa światła | Zimna biała 6000K |
| Strumień świetlny | 660 lm/m |
| Współczynnik oddawania barw | Ra>80 |
| Ilość diod | 320LED/m |
| Typ źródła światła | COB |
| Kąt rozsyłu światła | 120° |
| Szerokość taśmy | 8mm |
| Długość rolki | 50m |
| Stopień ochrony | IP20 |
| Współpraca ze ściemniaczem | TAK |
| Żywotność | 30 000h |
| Ilość cykli włączeń i wyłączeń | x15 000 |
| Gwarancja | 2 lata |
✨ Charakterystyka Produktu
Taśma analogowa LED w technologii COB zapewnia wyjątkową jakość oświetlenia:
- 🔵 Barwa biała 6000K – 6000K = CW = Cold White (Biała Zimna)
- 💎 320SMD – 320 diod na metrze taśmy, co w przypadku technologii COB daje ładny, równomierny efekt linii światła
- ⚡ 5W/m – ekonomiczny pobór mocy 5 Watów na metrze taśmy LED
- 🏠 IP20 – taśma niewodoodporna, przeznaczona do montażu w suchych miejscach
Taśma LED posiada już przyklejoną taśmę klejącą dobrej jakości, świetnie trzymającą się do czystych i gładkich powierzchni. Taśma LED może być sterowana za pomocą odpowiednich sterowników.
⚙️ Zasady Doboru Sterowników i Zasilaczy
W przypadku sterowników, jak i również zasilaczy zawsze trzeba pozostawić zapas mocy:
- 📊 Minimum 15% zapasu z maksymalnej mocy dopuszczonej przez sterownik, względem mocy ilości taśmy podłączanej do niego. Jeśli sterownik ma 20A, to dopuszcza 480W taśmy 24V (Przykład obliczenia: 24V*20A=480W), więc można połączyć go z odcinkiem taśmy o maksymalnej mocy 408W, lub niewiele więcej.
- 🔋 Minimum 20% zapasu z mocy zasilacza, względem mocy ilości taśmy podłączanej do niego. Jeśli zasilacz ma moc 200W, można połączyć go z odcinkiem taśmy o maksymalnej mocy 160W, lub niewiele więcej.
🎛️ Dostępne Sterowniki
- Sterownik FUT035S – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 12A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik FUT035W – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 12A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik FUT035Z – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, systemu ZigBee, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 12A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik IH1 – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 20A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 480W.
- Sterownik IH1W – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 20A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 480W.
📱 Dostępne Piloty i Panele Sterujące
- 4-strefowy pilot ściemniający FUT006
- 4-strefowy pilot ściemniający FUT007, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT
- 4-strefowy pilot ściemniający C1, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Pilot ściemniający C3, w kolorze czarnym, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT
- Panel ściemniający K1, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Panel ściemniający K2, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Panel ściemniający K0S, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 3-strefowy pilot ściemniający na podstawce Y1 w kolorze czarnym
- 4-strefowy panel ściemniający B1 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 4-strefowy panel ściemniający B5 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 4-strefowy panel ściemniający K4 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Przełącznik dzwonkowy – zakupiony oddzielnie przez klienta z serii takiej, jaką ma w innych pomieszczeniach, lub podstawowa wersja dostępna u nas – GANG-E008 Przełącznik PUSH 1-strefowy
⚠️ Ważna Informacja
Taśma 24V – aby uniknąć spadków napięcia, zasilanie jednostronne jest zalecane do max. 10m długości odcinka.















