Opis
✨ Złóż własne oświetlenie LED w naszym konfiguratorze
Taśma analogowa LED COB o neutralnej barwie światła 4000K (NW = Neutral White / Biała Neutralna). Dzięki technologii COB z 480 diodami na metr, taśma daje piękny, równomierny efekt linii światła – nawet przy montażu bez profilu aluminiowego.
Taśma cięta z 50-metrowej rolki, sprzedawana na metry.
📋 Specyfikacja techniczna
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Zasilanie | 24V DC |
| Moc znamionowa | 11W/m |
| Barwa światła | neutralna biała 4000K /NW/ |
| Strumień świetlny | 990 lm/m |
| Współczynnik oddawania barw | Ra>90 |
| Ilość diod | 480LED/m |
| Typ źródła światła | COB |
| Kąt rozsyłu światła | 180° |
| Szerokość taśmy | 8mm |
| Długość rolki | 50m |
| Stopień ochrony | IP20 |
| Możliwość cięcia taśmy | co 50 mm |
| Współpraca ze ściemniaczem | TAK |
| Żywotność | 15 000h |
| Ilość cykli włączeń i wyłączeń | x15 000 |
| Gwarancja | 2 lata |
| Certyfikaty | CE, RoHS |
✨ Charakterystyka produktu
Taśma LED COB to nowoczesne rozwiązanie oświetleniowe wykorzystujące technologię Chip-On-Board. Dzięki 480 diodom na metr i obecności luminoforu, taśma zapewnia równomierny, ciągły efekt linii światła bez widocznych punktów świetlnych. Taśmę można stosować praktycznie wszędzie – nawet przy montażu bez profilu aluminiowego.
🔧 Główne cechy:
- 💡 Moc 11W/m – wydajne oświetlenie o strumieniu świetlnym 990 lm/m
- 🎨 Wysoki współczynnik Ra>90 – doskonałe oddawanie barw
- 📐 Kompaktowa szerokość 8mm – idealna do wąskich przestrzeni
- ✂️ Cięcie co 50mm – łatwe dopasowanie do potrzeb
- 🏠 IP20 – taśma niewodoodporna, przeznaczona do montażu w suchych miejscach
- 🔌 Gotowa taśma klejąca – dobrej jakości, świetnie trzymająca się do czystych i gładkich powierzchni
⚡ Zasilanie i sterowanie
Taśma LED może być sterowana za pomocą odpowiednich sterowników. W przypadku sterowników, jak i również zasilaczy zawsze trzeba pozostawić zapas mocy:
📌 Zasady doboru zasilacza i sterownika:
- Sterownik: Musi być minimum 15% zapasu z maksymalnej mocy dopuszczonej przez sterownik, względem mocy ilości taśmy podłączanej do niego. Jeśli sterownik ma 20A, to dopuszcza 480W taśmy 24V (Przykład obliczenia: 24V×20A=480W), więc można połączyć go z odcinkiem taśmy o maksymalnej mocy 408W, lub niewiele więcej.
- Zasilacz: Musi być minimum 20% zapasu z mocy zasilacza, względem mocy ilości taśmy podłączanej do niego. Jeśli zasilacz ma moc 200W, można połączyć go z odcinkiem taśmy o maksymalnej mocy 160W, lub niewiele więcej.
🎛️ Dostępne sterowniki:
- Sterownik FUT035S – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 12A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik FUT035W – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 12A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik FUT035Z – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, systemu ZigBee, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 12A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 288W.
- Sterownik IH1 – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 20A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 480W.
- Sterownik IH1W – obsługiwany za pomocą dobranego pilota, aplikacji TUYA, ściennego panelu sterowania, lub włącznika dzwonkowego. Sterownik 20A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 480W.
📡 Dostępne piloty:
- 4-strefowy pilot ściemniający FUT006
- 4-strefowy pilot ściemniający FUT007, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT
- 4-strefowy pilot ściemniający C1, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Pilot ściemniający C3, w kolorze czarnym, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT
- Panel ściemniający K1, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Panel ściemniający K2, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Panel ściemniający K0S, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 3-strefowy pilot ściemniający na podstawce Y1 w kolorze czarnym
- 4-strefowy panel ściemniający B1 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 4-strefowy panel ściemniający B5 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 4-strefowy panel ściemniający K4 w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- Przełącznik dzwonkowy – zakupiony oddzielnie przez klienta z serii takiej, jaką ma w innych pomieszczeniach, lub podstawowa wersja dostępna u nas – GANG-E008 Przełącznik PUSH 1-strefowy
⚠️ Ważna informacja
Taśma 24V – aby uniknąć spadków napięcia, zasilanie jednostronne jest zalecane do max. 10m długości odcinka.















