Opis
✨ Złóż własne oświetlenie LED w naszym konfiguratorze
🎛️ IH5 5w1 KONTROLER – Sterownik do analogowych taśm LED
IH5 5w1 KONTROLER to zaawansowany sterownik przeznaczony do wszystkich rodzajów analogowych taśm LED: MONO, CCT, RGB, RGBW oraz RGB+CCT. Urządzenie obsługuje prąd do max 20A, co przy napięciu 24V DC daje maksymalną moc 480W (24V × 20A = 480W). Sterownik współpracuje z szeroką gamą pilotów zdalnego sterowania, naściennych paneli dotykowych oraz przełączników dzwonkowych – poprzez komunikację radiową 2,4 GHz.
📊 Specyfikacja techniczna
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Model | iMLTLED iH5 |
| Rodzaj sterownika | Kontroler 5w1 przeznaczony do każdego rodzaju analogowej Taśmy LED |
| Obsługiwane taśmy LED | MONO / CCT / RGB / RGBW / RGBCCT |
| Obsługiwany prąd | max 20A |
| Obsługiwany prąd na kanał | 8A |
| Obsługiwane napięcie | 12–24V DC |
| Komunikacja radiowa | 2,4 GHz |
| Pamięć ustawień | Pamięć ostatniego programu/ustawienia |
| Temperatura pracy | -20 – 45°C |
| Rodzaj zasilania | DC szybkozłączka lub Wtyk 5,5×2,1 mm |
| Połączenie z taśmą | Poprzez przewód i szybkozłącze |
| Wymiary | 111 x 38 x 20 mm (D, S, W) |
| Waga | ok. 41 g |
| Pobór prądu na czuwaniu | <1W |
⚡ Moc i zasady doboru sterownika
Sterownik 20A – pod jeden taki sterownik można podłączyć taśmę 24V o łącznej mocy 480W (przykład obliczenia: 24V × 20A = 480W).
⚠️ W przypadku sterowników, jak i również zasilaczy, zawsze trzeba pozostawić zapas mocy:
- ✅ Musi być minimum 15% zapasu z maksymalnej mocy dopuszczonej przez sterownik, względem mocy ilości taśmy podłączanej do niego.
Jeśli sterownik ma 20A, to dopuszcza 480W taśmy 24V (przykład obliczenia: 24V × 20A = 480W), więc można połączyć go z odcinkiem taśmy o maksymalnej mocy 408W, lub niewiele więcej. - ✅ Musi być minimum 20% zapasu z mocy zasilacza, względem mocy ilości taśmy podłączanej do niego.
Jeśli zasilacz ma moc 200W, można połączyć go z odcinkiem taśmy o maksymalnej mocy 160W, lub niewiele więcej.
🕹️ Obsługiwane piloty i panele sterowania
Sterownik obsługiwany jest za pomocą szerokiej gamy pilotów i paneli naściennych:
- 🎮 FUT006 – 4-strefowy pilot ściemniający
- 🎮 FUT007 – 4-strefowy pilot ściemniający, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT
- 🎮 C1 – 4-strefowy pilot ściemniający, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 🎮 C3 – pilot ściemniający w kolorze czarnym, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT
- 🖥️ K1 – panel ściemniający w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 🖥️ K2 – panel ściemniający, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 🖥️ K0S – panel ściemniający, obsługujący również zmianę barwy taśmy CCT, w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 🎮 Y1 – 3-strefowy pilot ściemniający na podstawce, w kolorze czarnym
- 🖥️ B1 – 4-strefowy panel ściemniający w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 🖥️ B5 – 4-strefowy panel ściemniający w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 🖥️ K4 – 4-strefowy panel ściemniający w białej i czarnej opcji kolorystycznej
- 🔔 Przełącznik dzwonkowy – zakupiony oddzielnie przez klienta z serii takiej, jaką ma w innych pomieszczeniach, lub podstawowa wersja dostępna u nas – GANG-E008 Przełącznik PUSH 1-strefowy
- 🎮 FUT088 – pilot w kolorystycznej opcji białej
- 🎮 FUT089 – pilot 8-strefowy w kolorystycznej opcji białej
- 🎮 FUT092 – pilot w kolorystycznej opcji czarnej i białej
- 🎮 FUT100 – pilot 100-strefowy w kolorystycznej opcji białej
- 🎮 C4 – pilot w kolorystycznej opcji czarnej
- 🎮 C5 – pilot 4-strefowy w kolorystycznej opcji czarnej i białej
- 🎮 C8 – pilot 8-strefowy w kolorystycznej opcji czarnej i białej
- 🖥️ B3 – panel naścienny 4-strefowy w kolorystycznej opcji czarnej i białej
- 🖥️ B4 – panel naścienny 4-strefowy w kolorystycznej opcji czarnej i białej
💡 Obsługiwane typy taśm LED – 5in1
Sterownik IH5 obsługuje następujące rodzaje analogowych taśm LED:
- ⬜ MONO – taśma biała
- 🌡️ CCT – taśma w regulowanym kolorze białym od 3000K do 6000K
- 🌈 RGB – taśma kolorowa
- 🌈⬜ RGBW – taśma kolorowa z dodatkowym kolorem białym, dodanym w celu uzyskania ładnej barwy białej
- 🌈🌡️ RGB+CCT – taśma kolorowa z dodatkowym regulowanym kolorem białym (od 3000K do 6000K), dodanym w celu uzyskania ładnej barwy białej















